Termoformowalne buty narciarskie

Termoformowalne buty narciarskie

Fischer Vacum

Fischer Vacum – pierwsze buty w 100% dopasowane do stopy
Od sezonu 2011/12 w sklepie Ski Fanatic dostępne są najnowsze buty Fischera wykonane w technologi Vacuum Fit. Technologia Vacuum Fit umożliwia idealne dopasowanie buta narciarskiego do anatomii stopy każdego narciarza a Fischer Vacuum to pierwszy w 100% spersonalizowany but narciarski.

Dowiedz się więcej o butach Fisher Vacum...

Custom Shell

custom_shellSalomon opracował wyjątkową technologię pozwalającą uzyskać wysoko spersonalizowanego buta narciarskiego. Custom Shell i 360 Custom Shell to technologia, która umożliwia rozgrzanie skorupy do momentu osiągnięcia przez nią plastyczności koniecznej do uformowania buta do stopy narciarza. Proces dopasowywania butów przebiega następująco:

 1. Dobór odpowiedniego rozmiaru.
 2. Wygrzewanie skorupy buta w specjalnym piekarniku przez 10 min
 3. Założenie buta i zapięcie klamer, w tym czasie skorupa dostosowuje się do anatomii stopy użytkownika
 4. Schłodzenie skorupy buta

Dzięki tej technologii osiągamy komfort i dopasowanie jednocześnie. Takie rozwiązanie sprawia, że mam idealną kontrolę nad nartami i maksimum przyjemności z jazdy. Gdy buty narciarskie są zbyt ciasne i powodują punktowy ucisk prowadzi to do utraty optymalnego czucia w nodze, bólu a czasem nawet uniemożliwia jazdę. Zbyt duże buty to ryzyko kontuzji, brak kontroli nad nartami co grozi poważnym wypadkiem. Technologia Custom Shell została stworzona dla czołowych zawodników teraz dostępna jest również w naszym sklepie.

Termoformowalne buty wewnętrzne

Central High Slim_profilSą to najwyższej jakości buty wewnętrzne stosowane w najbardziej zaawansowanych technologicznie butach narciarskich. Gdy skorupa butów jest w dobrej kondycji a but wewnętrzny już „rozbity” można wymienić go na but wewnętrzny Sidas Central High.

Proces dopasowywania tego typu butów:

 • Wybór odpowiedniego rozmiaru
 • Wyklejenie stopy pianką tak, żeby zostawić odpowiednią przestrzeń w newralgicznych miejscach np. kostki, haluksy, wysokie podbicie itd.)
 • Wygrzewanie buta wewnętrznego w piecyku lub specjalną nagrzewnicą
 • Założenie buta narciarskiego z wygrzanym plastycznym butem wewnętrzym
 • Zapięcie buta tak jak do jazdy – proces dopasowywania


Chausson Thermo High profil

Zalety butów termoformowalnych:

 • Lepsze dopasowanie do nogi
 • Większy komfort
 • W butach tego typu zazwyczaj jest cieplej niż w standardowych kapciach

Innerboots_intro ambiance