Go to content

O nas

Dlaczego to robimy?

Wierzymy, że świat stanie się lepszy gdy będziemy służyć sobie nawzajem dając innym możliwie najwyższą wartość. To co nas motywuje to możliwość podejmowania samodzielnych decyzji za które bierzemy odpowiedzialność.

Nasza najważniejsza obietnica dla Ciebie

Oferujemy Ci coś o wiele cenniejszego, niż wygodne i dopasowane buty – możliwość samodzielnego decydowania na stoku!

rozumiemy przez to, że

  • tylko Ty powinieneś decydować kiedy zejdziesz ze stoku – nie Twoje buty, które sprawiają ból i uniemożliwiają dalszą jazdę,
  • tylko Ty powinieneś decydować, jakim śladem pojedziesz – a nie jak Cię narty poniosą,
  • tylko Ty możesz decydować, jak spędzisz urlop – nie będzie Ci tego dyktować niedopasowany sprzęt. 

Jak to robimy?

Przychodząc do naszego sklepu otrzymasz wsparcie doświadczonego bootfittera, który zamiast kierować się wysokością prowizji, skupi się na Twoich potrzebach.

Dzięki temu, zamiast tracić swój cenny czas i nerwy na półśrodki, kupujesz dopasowane buty, które dadzą Ci wygodę oraz kontrolę nad nartami. 

Tak naprawdę mamy tylko jeden cel: chcemy, żebyś jeździł na nartach lepiej, bezpieczniej, bardziej komfortowo oraz czerpał z tego maksimum przyjemności.

Zyskasz takie możliwości tylko wtedy, kiedy Twój sprzęt będzie stanowił synergię z Twoim ciałem i będzie zgodny z potrzebami, które pragniesz realizować na stoku.

To czym się zajmujemy to Bootfitting – czyli dobór i personalizacja butów narciarskich.

Nasza historia, czyli jak to wszystko się zaczęło

Przygodę z narciarstwem zacząłem już w wieku 7 lat. Uwielbiałem to niezwykłe uczucie od pierwszego zjazdu, ale… niestety odziedziczyłem stopy po moim tacie. Cóż, powiem tylko, że bynajmniej nie zostały one stworzone z myślą o butach narciarskich. 🙂 Ból nóg był tak duży i dotkliwy, że po kilku razach nie dawałem rady zjeżdżać. 

Na całe szczęście, już wtedy (choć nie byłem tego świadomy) miałem do czynienia z bootfittingiem. Moi rodzice przełożyli do butów narciarskich wkładki korekcyjne, w których chodziłem na co dzień. 

Było lepiej, a przynajmniej na tyle, że dało się wytrzymać. Trudno – stwierdziłem w duchu – najwyraźniej z takimi stopami nie mam co liczyć na większy komfort. Przejeździłem tak wiele lat, aż na ostatnim roku studiów – w 2007 roku – nadszedł czas wymiany butów narciarskich. 

Przymierzyłem wszystkie modele, jakie tylko były do przymierzenia w Warszawie, ale w żadnych butach nie było mi dostatecznie wygodnie. Wreszcie trafiłem do sklepu na ul. Pańskiej. To tam pierwszy raz miałem styczność z termoformowalnymi wkładkami, formowaniem butów wewnętrznych i profesjonalnym pomiarem stopy.

To jest to! – pomyślałem – jednocześnie zastanawiając się, dlaczego nikt tego nie oferuje?! Przecież na pewno jest więcej osób z podobnymi problemami, u których właściwe dopasowanie butów mogłoby pomóc im odkryć zupełnie nowy wymiar jazdy na nartach. 

Droga mogła być tylko jedna…

W 2008 roku w garażu na Ursynowie powstaje Ski Fanatic. Ta jedna decyzja zmieniła wszystko w moim życiu i dała nową nadzieję wielu narciarzom. Okazało się bowiem, że pomimo pewnych defektów stóp, czy problemów z nogami, wcale nie muszą godzić się oni na ból i dyskomfort podczas jazdy.

Początki działalności nie były łatwe, szczególnie że otwarcie zbiegło się z ogólnoświatowym kryzysem gospodarczym. 

Wiedzę dotyczącą właściwego doboru i dopasowania butów, początkowo zdobywałem, szukając materiałów branżowych na własną rękę. Później nawiązałem współpracę z marką Sidas i szkoliłem się pod okiem ich ekspertów. 

Kluczowy okazał się rok 2013, kiedy to w Austrii odbyłem szkolenie Masterfit University, gdzie najlepsi bootfitterzy ze Stanów Zjednoczonych, Austrii i Włoch w niesamowity sposób uczyli bootfittingu. 

To wydarzenie sprawiło, że spojrzałem na bootfitting z zupełnie innej perspektywy. Od tamtego momentu nieustannie doskonalę swoje umiejętności oraz przekazuję wiedzę pozostałym członkom naszego zespołu. 

Wiele zmieniło się przez ostatnie 12 lat. Do Ski Fanatic dołączyli nowi pracownicy, a nasza oferta znacznie się poszerzyła.

Jednak jedno pozostaje nadal takie samo: zasada, by gwarantować narciarzom usługę bootfittingu oraz produkty na najwyższym możliwym poziomie. 

Zapraszam Cię, byś zajrzał do naszego salonu i osobiście przekonał się o prawdziwości słów, które tu zawarłem. 

Kalendarium – najważniejsze daty w historii Ski Fanatic:

  • 2008 – rok założenia Ski Fanatic.
  • 2011 – przeniesienie Ski Fanatic z garażu do lokalu na warszawskim Ursynowie.
  • Ski Fanatic – jako jeden z 3 sklepów w Polsce – oferuje pierwsze i w pełni termoformowalne buty Fischer Vacuum.
  • Nawiązujemy współpracę z marką Sidas (dystrybutorem wysokiej jakości wkładek narciarskich oraz narzędzi i akcesoriów do bootfittingu)
  • 2013 – odbywamy pierwsze szkolenie z Masterfit University (w kolejnych latach pojawiamy się także na dalszych edycjach szkolenia)
  • 2014 – jako pierwsi w Polsce (i na razie jako jedyni) wprowadzamy do oferty buty narciarskie na miarę marki Daleboot.
  • 2020 –  jako pierwsi w Polsce wprowadzamy gwarancję dopasowania butów narciarskich do nogi

W Ski Fanatic wykonujemy swoją pracę, bo ją naprawdę lubimy. Stale się rozwijamy, rozbudowujemy nasz warsztat i poszerzamy ofertę butów narciarskich – obecnie oferujemy modele 9 różnych producentów. Inwestujemy również w swoją wiedzę, żebyś przychodząc do nas, nie potrzebował przekopywać internetu w poszukiwaniu najnowszych rozwiązań w dziedzinie dopasowania butów. 

Lubimy tę branżę. Lubimy ludzi, których każdego dnia spotykamy w naszym salonie. Lubimy rozwiązywać ich problemy. I lubimy, gdy świat staje się lepszym miejscem, a tak właśnie się stanie, jeśli będziesz kolejnym bardziej zadowolonym narciarzem. 

Mamy nadzieję, że niebawem skrzyżujemy nasze ścieżki. Do zobaczenia w salonie Ski Fanatic!Michał Małecki
– Założyciel Ski Fanatic

Poniżej zamieszczamy zdjęcia najważniejszych naszych certyfikatów. Mamy ich znacznie więcej, ale zamieszczamy te, wg. nas najistotniejsze.