Go to content

Akcesoria dla narciarzy do samodzielnego stosowania

przyspieszą regenerację, podniosą Twój komfort i poprawią dopasowanie butów narciarskich!

W naszym sklepie znajdziesz produkty do samodzielnego zastosowania, które starannie wybraliśmy na bazie naszego wieloletniego doświadczenia. Warto sprawdzić, bo mogą nie tylko uratować komfort w butach narciarskich, ale również poprawić Twoje samopoczucie i przyspieszyć regenerację po intensywnym dniu na stoku. 

Shin protector – żelowa ochrona piszczeli

Umieszcza się je bezpośrednio na nodze, pod skarpetą narciarską. Cieniutkie – 2 mm płaty – dzięki swojej strukturze delikatnie przyczepiają się do goleni. Taka osłona redukuje tarcie (szczególnie w przypadku męskich mocno owłosionych nóg) i równomiernie rozkłada nacisk języków na piszczeli. 

Żelowa ochrona goleni nie zawiera kleju, więc zdejmowanie jest całkowicie bezbolesne. Producent podaje, że można użyć ich 30-krotnie, ale z doświadczenia wiemy, że wytrzymują dłuższe stosowanie. Żele można myć pod bieżącą wodą. 

Osłony żelowe na palce stóp 

Wśród naszych klientów mamy wiele osób,  które borykają się z wrastającymi paznokciami lub otarciami palców. Nietrudno się domyślić, że podczas uprawiania sportów zimowych ryzyko wystąpienia takich dolegliwości znacznie wzrasta. Dlatego warto wyposażyć się w osłony żelowe na palce stóp, by stopy po każdorazowym wyjściu na stok nie musiały zbyt długo dochodzić do siebie. 

Żelowa ochrona skóry

 Jeśli czujesz, że skóra stopy jest drażniona w pewnym miejscu, możesz przyczepić w tym obszarze żelowy element ochraniający. Plusem tego rozwiązania jest możliwość wycinania różnych kształtów, dopasowując element do swoich potrzeb.

Krem przeciw otarciom 

Wykazuje podobne działanie jak żelowa osłona. Kremem smarujesz miejsce narażone na otarcie, w efekcie czego powstaje tam ultracienka powłoka zabezpieczająca. Świetny produkt, który zastosujesz nie tylko przy okazji uprawiania narciarstwa, ale też innych sportów takich jak bieganie, tenis, gry zespołowe i inne. 

Krem na regenerację mięśni

Jeśli jesteś osobą, która jeździ od otwarcia do zamknięcia wyciągów, lub wiesz, że nie przygotowałeś odpowiedniej formy przed wyjazdem na narty, rozważ zabranie ze sobą takiego kremu. Jego stosowanie nie ma wpływu na dopasowanie butów, ale może znacznie poprawić Twoje samopoczucie po intensywnym dniu na stoku.

Warto pamiętać, że każdy sport wymaga odpowiedniej regeneracji. Sauna, masaż i tego typu krem mogą sprawić, że w pełni wykorzystasz pobyt na stoku, bez uczucia potwornie zmęczonych mięśni.