WKŁADKI DO BUTÓW NARCIARSKICH SIDAS

CZY WIESZ ŻE TWOJE STOPY SĄ:

Z

FUNDAMENTEM

Odpowiadają za utrzymanie prawidłowej postawy ciała, jego stabilizację, poruszanie się i amortyzację. Masa naszego ciała spoczywa na zaledwie kilkudziesięciu centymetrach kwadratowych.

Z

ZŁOŻONE

Składają się z 28 kości, 33 stawów, 107 więzadeł i 27 mięśni. Podczas wysiłku układ amortyzujący traci swoją efektywność, stopa obniża się i deformuje.

Z

ŻYWE

Reagują na wiele bodźców, wielokrotnie obciążane mogą nawet zmienić swoją długość.

Z

WRAŻLIWE

Stopy można porównać do czujników. Mocno eksploatowane mogą odczuwać ból, który odbiera całe ciało.

Z

UNIKATOWE

Niepowtarzalny kształt i charakterystyka twoich stóp (długość, szerokość, wysokość, układ palców, łuki stopy, wydolność mięśni stopy) stwarzają potrzebę indywidualnych rozwiązań..

Twoje stopy potrzebują indywidualnego podejścia

WKŁADKI SIDAS PRZEZNACZONE SĄ DO BUTÓW:

To buty powinny być dostosowane do stopy, a nie odwrotnie. Dlatego oferujemy wkładki Sidas, które tworzą optymalne połączenie pomiędzy stopą a butem. Stosując je, przekonasz się, że równomiernie rozłożony ciężar ciała wpływa na komfort uprawiania sportów. Poza tym minimalizujesz ryzyko wystąpienia kontuzji, bo stopa jest stabilniejsza w różnych płaszczyznach (wzdłużnie, przyśrodkowy i bocznie). Wkładki Sidas pomagają chronić również inne stawy – kolan, bioder, kręgosłupa – i dobrze amortyzują. Wsparta stopa lepiej pracuje, co wpływa na funkcjonowanie stawów podczas wykonywania różnych ruchów.

Z

narciarskich,

Z

ogólnosportowych,

Z

o mniejszej objętości.

Z

biegowych,

Z

trekkingowych,

Wkładki do butów narciarskich

Znacznie poprawiają przyjemność jazdy na nartach, dają lepszą kontrolę, wspomagają efektywną pracę ciała, chronią stawy i mięśnie.
Wkładki te nadają się dla osób lżejszych i jeżdżących mniej dynamicznie.

Sidas Custom Ski

Doskonale sprawdzą się także u narciarzy o małej ruchomości łuków stopy, gdyż nie mają wzmocnień i dodatkowej stabilizacji. Jeśli jest ona potrzebna, dodatkową stabilizację można podkleić pod wkładką, z czego chętnie korzystają ciężsi i dynamicznie jeżdżący narciarze lub osoby, których stopy wymagają dodatkowego podparcia w miejscu łuku.

Sidas Custom Ski Pro

Wkładki Custom Ski Pro wyposażone są w są w dodatkowe wzmocnienia i stabilizacje. Jest to dobre rozwiązanie dla osób cięższych i dynamicznie jeżdżących lub oczekujących jeszcze lepszej stabilizacji stopy.

Sidas Custom Ski Race

Wkładki typu Ski Race przeznaczone dla butów bardzo mocno dopasowanych do nogi. Są one bardzo cienkie i sztywne, przez co nie zmniejszają objętości butów i zapewniają odpowiednie podparcie.

Sidas 3Feet

To wkładki ukształtowane, przeznaczone do 3 rodzajów stopy:

 • płaskiej
 • wysoko wysklepionej
 • normalnie wysklepionej
 • Jest to rozwiązanie pośrednie pomiędzy wkładkami Custom, które są całkowicie dopasowane do stopy, a wkładkami z naszych butów, które w ogóle nie są dopasowane. W przedniej części wkładki wyposażone są w izolację termiczną zwiększającą komfort cieplny. Pod piętą wkładki znajduje się dodatkowa amortyzacja, zwiększająca komfort użytkowania.

Na czym polega przewaga wkładek 3Feet na zwykłą wkładką?

 1. Dzięki wyprofilowaniu wkładki stopa jest bardziej równomiernie podparta.
 2. Stopa i śródstopie mają lepszą stabilizację.
 3. Wkładki wykonane są z oddychającego materiału Picto Breathability.
 4. Izolacja przedniej części stopy zwiększa komfort cieplny.
 5. Poprawiają kontrolę nad nartami i komfort jazdy.
 6. Gwarantują lepszą amortyzację pod piętą.

Sidas Custom Heat z akumulatorem Nano 3

To wkładki grzejące z serii custom z akumulatorem Nano 3. Zapewniają równomierne podparcie i stabilizację, pozytywnie wpływając na krążenie krwi i poprawę komfortu cieplnego.

 • Semelle_Custom_Ski_Recto_Pro-set–copie
 • Akumulator Nano3 One3-FWS-side
 • Do 6 godzin ciągłej pracy baterii
 • Praca 100–240 V
 • Uniwersalna ładowarka (wtyczki EU/USA/GB)
 • 2-letnia gwarancja po zarejestrowaniu produktu na stronie producenta