Go to content

Wtryskowe buty wewnętrzne

niezwykle dokładne dopasowanie do stopy i niezrównane wrażenia na stoku

Zależy Ci na jak najprecyzyjniejszym dopasowaniu butów narciarskich? Warto rozważyć wykonanie wtryskowych butów wewnętrznych, które pozwolą Ci uzyskać lepszą stabilizację stopy a dzięki temu jeździć pewniej i po prostu lepiej.

Wtryskowe kapcie to alternatywa dla butów wewnętrznych, oryginalnie stosowanych w butach narciarskich. Zabieg polega na wtryśnięciu specjalnej pianki do pustej przestrzeni botka. Dzięki temu bardzo precyzyjnie odwzorowuje kształt stopy, tworząc unikalny dla Ciebie liner.

Niektórzy narciarze w ogóle nie używają oryginalnych kapci, tylko od razu po zakupie butów narciarskich wymieniają je na wtryskowe lub w pełni termoformowalne. Inni decydują się na wtryski dopiero wtedy, gdy oryginalne buty wewnętrzne ubiją się i gorzej stabilizują stopę. 

Jak wyglądają wtryskowe buty wewnętrzne? 

Są skonstruowane podobnie do standardowych, ale zamiast różnych warstw pianek i tworzyw usztywniających, które nadają profil kapciom oraz okalają kostkę, achillesa i śródstopie – mają tylko warstwę wierzchnią (często wykonaną ze skóry lub sztucznej skóry) i tą znajdującą się najbliżej nogi. 

Pomiędzy tymi warstwami jest pusta przestrzeń, którą wypełnia piana, wtryskiwana podczas procesu dopasowania, przez rurki przyczepione do buta wewnętrznego.

Dla kogo wtryskowe botki i po co je stosować?

Prawidłowo wykonane wtryskowe buty wewnętrzne precyzyjnie odwzorowują zarówno kształt stopy, jak i skorupy. Świetne rozwiązanie dla wszystkich, którym zależy na bardzo mocnym przyleganiu buta do nogi i jej trzymaniu. 

Z wtryskowych butów wewnętrznych najczęściej korzystają:

●  Zaawansowani narciarze, których nie zadowala stabilizacja stopy, którą oferuje standardowy kapeć.

●  Osoby o bardzo wąskich i mało objętościowych stopach, którym żaden but narciarski nie obejmuje prawidłowo stopy.

●  Zawodnicy.

●  Osoby ceniące sobie rozwiązania wykonane na miarę. 

Jak wygląda proces wykonania wtrysków w Ski Fanatic?

Proces wykonania wtryskowych linerow wymaga najpierw dopasowania skorupy i wykonania wkładek narciarskich. Jeśli masz to już za sobą, to reszta zajmuje około godziny i obejmuje.

  1. Przygotowanie stopy narciarza (wyklejenie pianką wystających punktów kostnych oraz założenie dystansów na palce).
  2. Założenie skarpet – najlepiej w takiej grubości, jakich narciarz używa na stoku.
  3. Założenie plastikowej skarpety ochronnej.
  4. Nasmarowanie skorupy i kapcia silikonem.
  5. Włożenie kapcia do skorupy i założenie butów na nogi.
  6. Narciarz ustawia się na pochyłym podeście, a bootfitter wpuszcza  wymieszaną chemię przez rurki.
  7. Pozostanie w zapiętych butach około 10 minut.

Warto mieć na uwadze, że gdy piana rozchodzi się po bucie, kapeć bardzo mocno obejmuje stopę. Wiemy z doświadczenia, że dla niektórych nie jest to przyjemne doświadczenie, jednak po usunięciu rurek, ciśnienie w środku się zmniejsza i po chwili stania jest znośniej. 

Pamiętaj także, że pierwsze zjazdy w nowo wykonanych kapciach wtryskowych często są nieprzyjemne, ale potem możesz cieszyć się mocnym ale komfortowym dopasowaniem do stóp.

Czujesz, że nadszedł czas na znacznie lepiej dopasowane buty wewnętrzne? 

Wtryskowe buty wewnętrzne niewątpliwie oferują bardzo spersonalizowane i precyzyjne dopasowanie do nogi. Kluczowe dla uzyskania pożądanego efektu jest odpowiednie przeprowadzenie procesu oraz jakość zastosowanej chemii. Podczas formowania ważne jest, żeby wykonywać je niezwykle starannie i przejść proces krok po kroku, bo bootfitter nie ma możliwości powtórzenia wtrysku jeśli coś zostało pominięte.

Jeśli tak, jak wielu narciarzy, cenisz sobie idealne dopasowanie butów narciarskich, to zachęcamy do kontaktu w celu umówienia się na wizytę w naszym salonie a ocenimy czy wtryski będą dla Ciebie najodpowiedniejszym rozwiązaniem.