Wkładki Sidas

Musisz wiedzieć, że Twoje stopy są:


Fundamentem

Odpowiadają za utrzymanie prawidłowej postawy ciała, odpowiadają za stabilizację, poruszanie się i amortyzację. Masa naszego ciała spoczywa na zaledwie kilkudziesięciu centymetrach kwadratowych.


Złożone

Składają się z 28 kości, 33 stawów, 107 więzadeł i 27 mięśni. Podczas wysiłku układ amortyzujący traci swoją efektywność, stopa obniża się i deformuje.


Żywe

Reagują na wiele bodźców, wielokrotnie obciążane mogą nawet zmienić swoją długość


Wrażliwe

Stopy są mocno eksploatowane przez cały dzień i są jak czujnik którego odczucia mają wpływ na nasze ciało


Unikatowe

Niepowtarzalny kształt i charakterystyka Twoich stóp (długość, szerokość, wysokość, układ palców, łuki stopy, wydolność mięśni stopy) stwarzają potrzebę indywidualnych rozwiązań

Wkładki Sidas są stworzone właśnie po to aby w sposób indywidualny zadbać o stopę.

Warto pamiętać o tym, że buty które kupujemy są produkowane masowo a stopy każdego są wyjątkowe i różnią się od siebie. Pytanie więc czy to stopa ma się dostosować do buta czy but do stopy? My twierdzimy, że dopasowanie buta do stopy to właściwa droga, dlatego oferujemy wkładki Sidas.

Wkładki do butów Sidas tworzą optymalne połączenie pomiędzy stopą a butem. Stosując te wkładki można poczuć wyjątkowy komfort ponieważ ciężar naszego ciała rozkłada się równomiernie. Zmniejszamy również ryzyko wystąpienia kontuzji bo stopa jest stabilniejsza w różnych płaszczyznach ( wzdłużnie, przyśrodkowy i bocznie). Stosując ukształtowane wkładki chronisz również inne stawy: kolana, biodra, kręgosłup. Wkładki dobrze amortyzują a wsparta stopa lepiej pracuje co wpływa na funkcjonowanie innych stawów podczas wykonywania różnych ruchów.

Sidas oferuje różnego rodzaju wkładki: wkładki do butów narciarskich, biegowych, ogólno sportowe, trekingowych i do butów o mniejszej objętości.


Wkładki Sidas Custom

Jest to linia wkładek termoformowalnych, całkowicie dopasowanych do stopy i buta. Dają maksymalną wygodę i wsparcie dla stóp. Świetnie nadają się dla osób, które szybko odczuwają zmęczenie stóp, chcą wzmocnić stabilność podczas różnych aktywności lub po prostu chcą poczuć wyjątkowy komfort.

Proces przygotowania wkładek Custom przebiega kilku etapowo:


Analiza stopy na podoskopie

Dobranie odpowiednich wkładek

Pobranie odcisku stopu

Wygrzanie wkładek

Uformowanie wkładek
i ich schłodzenie

Szlifowanie wkładek
tak aby pasowały do buta

Rodzaje wkładek