Buty narciarskie na miarę Daleboot


Marka DaleBoot powstała w 1969 roku i od tego czasu koncentruje się wyłącznie na produkcji wysokiej jakości butów narciarskich na miarę. Producent w ciągu tych 45 lat zgłosił 14 różnych patentów, które uczyniły ten produkt wyjątkowym. Jednym z pierwszych patentów zgłoszonych do urzędu był… wtryskowy but wewnętrzny (numer patentu 3,581,412) . Nie każdy o tym wie, że właśnie Dalebout Melvin był wynalazcą tego rozwiązania. Jednak marka odeszła już od tej technologii ponieważ pojawiły się na rynku nowocześniejsze materiały, które pozwalają na wykonywanie bardziej komfortowych, lepiej dopasowujących się i cieplejszych butów wewnętrznych. Wystarczy powiedzieć, że wybór jednego spośród trzech dostępnych linerów i spersonalizowany kształt skorupy dają uczucie równomiernego obejmowania stopy co pozwala krwi na swobodny przepływ i utrzymanie stałej temperatury stóp. Wszystkie wprowadzane przez DaleBoot innowacje mają na celu rozwiązywanie autentycznych problemów jakich doświadczają narciarze podczas jazdy na nartach.
Za długą historią Daleboot stoją ludzie pełni pasji do narciarstwa, którzy włożyli sporo serca, żeby stworzyć buty na miarę Twoich potrzeb.
DaleBoot produkuje w pełni spersonalizowane wysokiej klasy buty narciarskie od 1969 roku i tylko na tym się koncentruje. Skorupa jest tworzona w 100% do Twoich indywidualnych cech anatomiczny oraz dzięki wyjątkowej klasy linerom, całkowicie dopasowanym do Twoich nóg gwarantujemy Ci idealne dopasowanie. Te buty nie tylko pasują lepiej one sprawią, że będziesz lepiej jeździć. Nie możliwe? Oprócz pełnej customizacji, przeprowadzamy gruntowną analizę Twojej postawy a następnie wprowadzamy odpowiednie ustawienia tak żeby uzyskać neutralną postawę w płaszczyźnie czołowej oraz strzałkowej (neutralne ustawienia na boki, oraz przód-tył), więcej informacji na ten temat uzyskasz czytając o ustawieniu cantingu oraz indywidualnej wkładki.

VFF

Najpopularniejszy model Daleboot dla narciarzy, którzy potrzebują większego zakresu zgięcia cholewy w przód. Tak jak model Pro oraz ST są to buty narciarskie na wymiar całkowicie dopasowane do stopy, oraz podudzia.

VFF PRO

Ten model butów przeznaczony jest dla narciarzy prezentujących bardziej agresywny styl jazdy, którzy potrzebują sztywniejszych butów. Cholewa w tym modelu pochylona jest wyjściowo pod kątem 10 stopni a maksymalny kąt zgięcia to 18 stopni.

ST

Zaprojektowany dla narciarzy, którzy potrzebują wyjątkowo sztywnych butów. Jego cholewa zbudowana jest z 3 warstw plastiku, które są coraz grubsze i sztywniejsze co daje bardzo dobrą sztywność boczną oraz w płaszczyźnie strzałkowej.

The Heat Fit IV

But wewnętrzny aprojektowany we współpracy z Intuition Sports, wyposażone w niego są VFF, VFF Pro i ST. Jest to wstępnie uformowany i fabrycznie ukształtowany but wewnętrzny do skorup DaleBoot.


Proces Customizacji

Cały proces wykonania butów narciarskich na wymiar rozpoczyna się od zebrania pomiarów podudzia, stopy i biomechanicznych funkcji stopy. Określane są wszelkie deformacje i miejsca, które mogłyby stwarzać problem z dopasowaniem.

Żeby osiągnąć optymalną postawę w butach, wykonujemy szereg testów mających na celu ocenę ruchomości stawu skokowego, elastyczność łuku podłużnego oraz poprzecznego stopy, ustawienie pięty pod kątem pronacji supinacji podczas zgięcia stawu skokowego.

Wśród pomiarów długości i objętości bierzemy pod uwagę długość stopy, długość łuku podłużnego oraz szerokość te trzy elementy mierzymy zarówno w obciążeniu jak i odciążeniu. Kolejne trzy pomiary to obwód łydki w 2 miejscach oraz obwód mierzony wokół pięty i grzbietowej części stopy.

Przeprowadzamy również wywiad, który ma na celu ustalenie jaki jest poziom Twoich umiejętności, gdzie i jak lubisz jeździć i czego oczekujesz od nowych butów. Wybór konkretnego modelu zależy od wyników wcześniejszych pomiarów oraz informacji jakie od Ciebie uzyskamy.

Wszystkie pomiary są analizowane przez techników w DaleBoot. Następnie skorupa jest dostosowywana do długości, szerokości oraz objętości stopy i podudzia oraz tak aby kompensowała wszelkie deformacje, miejsca narażone na ucisk przez zgrubienia kostne itd. Daleboot jak jedyny producent butów narciarskich stosuje do produkcji skorup wyłącznie oryginalny nie przetworzony plastik, tani plastik z recyklingu nie daje takich możliwości dopasowania buta do nogi. Kształt skorupy butów Daleboot jest trwały i pozostaje taki jak Twojej stopy i podudzia.

Gdy gotowa skorupa dotrze do naszego sklepu zapraszamy Cię na drugą wizytę gdzie ustawimy canting, uformujemy but wewnętrzny oraz ustawimy odpowiednio wkładkę DaleBoot (pod linerem).

Najpierw nakładamy na miejsca mogące powodować ucisk gęstą piankę, która podczas formowania butów wewnętrznych pozostawi odpowiednio dużo przestrzeni na wszelkie odciski, deformacje i zgrubienia kostne. Botki są w pełni termoformowalne, skonstruowane specjalnie dla DaleBoot przez markę Intuition. Ultralon to jedyny materiał na świeci, który jest w stanie po uformowania odtworzyć i „zapamiętać kontury Twoich stóp i podudzia. Przewaga tych butów wewnętrznych nad innymi rozwiązaniami to ich wyjątkowe właściwości utrzymywania ciepła, są bardzo lekkie i są niezwykle łatwe do założenia na nogi. Gdyby zaszła jakakolwiek zmiana w kształcie stóp, można ponownie uformować but wewnętrzny.

Ostatnim, ale niezwykle istotnym elementem całego procesu jest ocena ustawienia narciarza w płaszczyźnie czołowej. Dokładnie chodzi o to, pod jakim kątem ustawiona jest narta gdy stoisz w pozycji neutralnej. Znając ten kąt możemy wymienić element podeszwy butów tak aby skompensować różnicę tak abyś stał płasko na nartach. Daje to niezwykłe rezultaty w całej postawie podczas jazdy na nartach, łatwiejsze krawędziowanie, lepszy przekaz sił na nartę oraz zmniejsza ryzyko wystąpienia kontuzji.